Licytacje komornicze

Licytacja pojazdu AUDI A6 2.5 TDI

OBWIESZCZENIE O LICYTACJI RUCHOMOŚCI   Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Dębicy GRZEGORZ PIĘKOŚ podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-04-2018 o godz. 11:00 w lokalu dłużnika pod adresem: Wincentego Witosa 31, 39-220 Pilzno, odbędzie się w trybie ustalonym w art. 867 kpc pierwsza licytacja ruchomości składających się z: Lp. Nazwa ruchomości Ilość Suma oszacowania […]

0 komentarzy

 


Licytacja komornicza to licytacja o charakterze publicznym organizowana i prowadzona przez urzędnika państwowego – komornika. Jest elementem postępowania egzekucyjnego wobec określonego dłużnika. Komornik w stosownym obwieszczeniu informuje o czasie, miejscu, typie ruchomości lub nieruchomości wystawianej na licytację wraz z jej szacowaną wartością oraz ceną wywołania. W przypadku licytacji kilkuetapowej, ceny ruchomości na pierwszej licytacji stanowią 3/4 wartości szacowanej, a na kolejnej 1/2. W przypadku nieruchomości stosunek ten wynosi 3/4 podczas pierwszej licytacji, a 2/3 podczas drugiej. Uczestnicy licytacji zobowiązani są do uiszczenia wadium w wysokości 10% szacowanej wartości licytowanego przedmiotu.
W przypadku zakupienia ruchomości lub nieruchomości w wyniku licytacji komorniczej, nabywca uzyskuje prawo własności o charakterze pierwotnym, tzn. bez żadnych obciążeń.

Obwieszczenia o licytacjach dostępne pod adresem: